Ako vznikla Zuel & AJJA?

 

      Ahojte kamoši, takmer po troch rokoch sme sa rozhodli predstaviť a rozpísať vám náš príbeh. Voláme sa Zuzana a Elena, ale to už asi viacerí viete.

S aktívnejším šitím sme začali viac ako tri roky dozadu, v čase pandémie, keď som ja, Zuzana, bola ešte na materskej a môj muž ostal pár mesiacov doma. Ejka – rozumej Elena, ako kozmetička, musela tiež zostať doma a tak sme šili rúška. Najskôr ako dobrovoľníčky do obchodov, škôl a podobne. Neskôr sme boli oslovené jednou firmou a tak sa šitie rúšok rozbehlo vo väčšom množstve. Ale vedeli sme, že to nie je úplne práca pre nás.

Počas obdobia zatvorených obchodov som vyskúšala vyrobiť legíny pre syna. Spoločne sme pripravili strihy z už nosených synových vecí a tak po legínach uzreli svetlo sveta aj tričko, mikina, spací vak a podobne. Motivované prvým úspechom, sme skúsili ušiť pár kúskov na predaj, čo sa uchytilo a dopyt po vecičkách rástol. Avšak ako záujem rástol, prichádzali aj otázky ohľadom prispôsobovania strihov či veľkostí a obe sme zistili, že je ťažké doma tvoriť viacero strihov pre rôzne oblečenia. Zákazkovo sme šiť nechceli.

Ďalším nápadom bolo šitie sedacích vakov, čo sme si tiež vyskúšali a zopár kusov máte niektorí doma.

Prišla jeseň a s ňou aj podnet na výrobu čiapočiek, kde sme sa úplne našli. Ja sama som mala problém zohnať pre syna od narodenia čiapky, ktoré by mu sedeli.

Tento nápad rástol a s ním prišla aj naša fb page ešte pod názvom Vecičky z našej dielničky. Začiatky boli kostrbaté, nie vždy nám strih či veľkosť vyšli na výbornú. Bolo viacero zákazníkov, ktorí mali rôzne požiadavky, dotazy. Zo začiatku bolo tiež pár reklamácií, ale posúvalo nás to ďalej a tak sme sa čoraz viac zlepšovali. K čiapočkám pribudli sety, nákrčníky, čelenky a vedeli sme, že toto je náš smer. Do sortimentu sme zaradili dievčenské mušelínové šaty, ktoré sú skôr naša letná srdcovka ako stála ponuka.

Vyberáme čo najkvalitnejšie materiály pre malých aj veľkých, obmieňame ponuky a snažíme sa vždy zachovať kvalitu našich vecičiek.

Po čase sme chceli naše služby posunúť na vyššiu métu a rozhodli sme sa vymyslieť logo, ktoré by nás reprezentovalo. Tiež to bola tŕnistá cesta, od samotného názvu po materiály, aké použijeme. Vďaka veľkej pomoci našich manželov, ktorí boli hlavní kritici, sa zrodilo Zuel. FB page sa premenovala na Zuel Vecičky.

Je vás tu už naozaj veľa, množstvo z vás je stálymi zákazníkmi a práve vďaka vám sa stále posúvame.

Toto leto u nás pristála ponuka na odkúpenie značky oblečenia pre dojčiace a nosiace maminky. Boli to rôzne emócie nadšenia i strachu z nepoznaného. Zvíťazilo odhodlanie budovať a rozvíjať ďalej to, čo sme začali. Naša značka Zuel, odmakaná od základov, sa spája so značkou AJJA oblečenia, ktorú vytvorila maminka Janka pre pohodlné dojčenie, s prízvukom na vysokú kvalitu a spokojnosť zákazníkov. Janka, zakladateľka značky sa po pár rokoch rozhodla ísť inou cestou, my ideme v jej myšlienke pokračovať. Zuel vám naďalej bude prinášať sortiment, na ktorý ste zvyknutí a veríme, že do jari a nám podarí vytvoriť a spojiť eshop Zuel s už fungujúcim značky AJJA.

Naším zámerom je od začiatku kvalita, nie kvantita, preto budeme postupne upravovať vzorkovníky, produkty. Samozrejme, že nás zaujíma aj váš názor a tak podľa vášho dopytu budeme postupne modifikovať ponuku.

Chceme sa vám poďakovať za všetky vaše objednávky, trpezlivosť, či už pri objednávaní, alebo čakaní hlavne pred Vianocami, ale v neposlednom rade aj za kritiku, ktorá nás posunula až sem. Bez vás by sme tu neboli, ďakujeme. A veríme, že toto prepojenie prinesie aj vám pestrejšie možnosti spokojného nakupovania.

S láskou Zuzana a Elena Tím Zuel a AJJA